SzukajFAQUżytkownicyGrupyPlikiZaloguj
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1
co myslicie o stosowaniu kar fizycznych
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post co myslicie o stosowaniu kar fizycznych 
Co myślicie o biciu dzieci i stosowaniu kar fizycznych? Parę razy dostałam i nauczyłam się moresu, nic się nie stało.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Jestem 
przeciw, ponieważ agresja rodzi agresję.

Odpowiedz z cytatem
Post Re: co myslicie o stosowaniu kar fizycznych 
Jestem przeciw, to przejaw bezradności i uczy agresji, takie postępowanie według mnie jest mało skuteczne i więcej tu szkody niż pożytku

Odpowiedz z cytatem
Stosowanie kary fizycznej jest słabością. :x

Odpowiedz z cytatem
też jestem przeciw, zdarzyło mi sie kilka razy dać tzw klapsa i wierzcie nic to nie dało a wręcz przeciwnie...

Odpowiedz z cytatem
Czasami jeden klaps bywa przyczyną zranienia na całe życie, ale jest również tak, że ten klaps przywołuje do porządku. Stosowanie kar cielesnych to bardzo kontrowersyjna sprawa.

Odpowiedz z cytatem
No tak, bicie z pewnością może pomóc w nauczeniu się "moresu".

A czegoś jeszcze da się nauczyć dzięki biciu? Czegoś, co pomaga?

bo jak nie, to nie warto bić - po co się pocić!

Odpowiedz z cytatem
myślę sobie, że łatwiej jest mówić o szkodliwości bicia ,niż nie stosować tego we własnym domu!!! :?: - przynajmniej do kiedy dzieci nie mogą oddać :!:

Odpowiedz z cytatem
Post co myślicie o stosowaniu kar cielesnych 
bezmyślne okrucieństwo wobec dzieci; boli nie tylko fizycznie, ale deformuje psychicznie

Odpowiedz z cytatem
Jestem przeciwko stosowaniu kar fizycznych. Uważam, że jest to nic innego, jak przejaw bezsilności i niewsprawności rodziców.
Z drugiej strony wiem, jak bardzo jest to czasem kuszące- doświadczenie posiadania młodszego rodzenstwa nauczyło mnie, że są w życiu momenty, w których dosłownie ręka swędzi :lol: Nie rozwiązuje to w żadnym razie problemu.
Zastanawiam się jednak jak to jest z tym klapsem u małego dziecka, takiego powiedzmy dwulatka. Wszak takie dziecko w dużej mierze uczy się przez warunkowanie. Jak wytłumaczę mu, że nie wolno biec w stronę ruchliwej jezdni, skoro ono właśnie tam widzi coś niesamowicie interesującego, a żadne uwagi nie działają?

Odpowiedz z cytatem
Ja myślę, że jak we wszystkim, należy zachować rozsądek. Niektórzy rodzice idą w drugą stronę i dzieciaki zaczynają rządzić uznając, ze im wszystko wolno. Czsami trzeba doprowadzić dzieciaka do pionu i klap mu nie zaszkodz- nie umrze.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1