SzukajFAQUżytkownicyGrupyPlikiZaloguj
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1
Integracja!!!?
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Integracja!!!? 
Integrowanie uczniów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi w naturalnym środowisku rówieśniczym. Taki jest cel mojej pracy. Jestem nauczycielem wspomagającym w klasach intergracyjnych a na co dzień nie pracuję z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi podczas lekcji. Widzę ich czasami tylko raz w tygodniu podczas zajęc korekcyjno - kompensacyjnych, na które i tak często nie mają ochoty przyjśc, gdyż twierdzą, że są nieobowiązkowe!!! Ponadto na zajęcich takowych mam odrabiac z uczniami lekcje, czyli znac się na wszystkich przedmiotach począwszy np. od matematyki a kończąc np. na języku niemieckim. Czasami zanim przeanalizuję przerabiany na lekcjach temat jest prawie koniec zajęc. Kiedy mam z uczniami odrobic prace domowe??? Celem zajęc korekcyjno-kompensacyjnych nie jest przecież odrabianie lekcji!!! Mój zwierzchnik wie jednak lepiej. Twierdzi, że taki praktykami uczymy dzieci samodzielności. Co sądzicie na ten temat???

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post integracja 
integracja to teraz dosyć poważny problem; u mnie w pracy mam kłopot z integracją ucznów z elitarnych ogólniaków z uczniami z szemranych zawodówek; to są po prostu dwa garunki kulturowe, które nie mają ze sobą wspólnego jezyka

Odpowiedz z cytatem
moja corka byla w przedszkolu gdzie dzieci w grupach,byly w roznym wieku.Wspominam to bardzo dobrze starsze pomagaly mlodszym

Odpowiedz z cytatem
sam cel integracji jest ok , uczy tolerancji .
odnosnie oczekiwań szefów, pomogłógłby tylko kursik na poczucie własnej wartości lub asertywność - byłam, pomaga super

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1