SzukajFAQUżytkownicyGrupyPlikiZaloguj
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1
parytet dla kobiet
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post parytet dla kobiet 
a co sądzicie o obywatelskim projekcie ustawy, wprowadzającej parytet dla kobiet na listach wyborczych? nie wątpię, że ustawie jakoś łeb w sejmie ukręcą, ale sama idea mnie się podoba

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Uważam, że kobiety są obecnie równie silną płcią, jak mężczyźni, a w kompetencjach społecznych może nawet silniejszą. Dlatego nie widzę potrzeby takich sztucznych podpórek - dacie Panie radę bez tego. Zwłaszcza, że są już urlopy tacierzyńskie, więc będzie komu dzieci wychowywać :)

Odpowiedz z cytatem
Post Jestem 
za parytetem

Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
[quote="Robert Porzak"]Uważam, że kobiety są obecnie równie silną płcią, jak mężczyźni, a w kompetencjach społecznych może nawet silniejszą. Dlatego nie widzę potrzeby takich sztucznych podpórek - dacie Panie radę bez tego. Zwłaszcza, że są już urlopy tacierzyńskie, więc będzie komu dzieci wychowywać :)[/quote]

dawanie rady trwa już chwilę - począwszy od 8 marca dawno temu w Ameryce chyba. I są ofiary.

Odpowiedz z cytatem
Czy chcielibyście, żeby wasi lekarze, prawnicy również podlegali parytetom? Czy o tym, kto zostanie politykiem, naukowcem, pilotem samolotu powinna decydować płeć, czy kompetencje?
Jestem za większym udziałem kobiet w życiu społecznym, ale parytet to dla mnie sztuczny twór. Stwórzmy takie warunki, w których młode kobiety będą mogły i chciały tworzyć życie społeczne i polityczne naszego kraju. Niech gimnazjalistki będą mogły przewodniczyć sprawnie działającym samprządom szkolnym, licealistki przewodzić młodzieżowym Radom miasta o realnym wpływie na sprawy młodzieży w mieście - a parytety nie będa potrzebne.

Odpowiedz z cytatem
Mi jakoś taki twór jak PARYTET nie odpowiada. We Francji ponoc sie nie przyjal, a wrecz przyniosl przeciwny skutek. Kazda kobieta znajdzie miejsce dla siebie tam, gdzie jej to odpowiada bez wielkiej walki z facetami.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 1