SzukajFAQUżytkownicyGrupyPlikiZaloguj
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Przypuszczam, że autorzy ustawy nie konsultowali zapisów projektu z prawnikami. Nieścisłości, wieloznaczności mogą nieść za sobą niebezpieczeństwo dla funkcjonowania rodzin i dzieci w rodzinach :!:

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Nie boję sie tej ustawy. Pracownik socjalny musiałby nabrać podejrzenia. Moje doswiadczenie pokazuje, ze nawet jak ma czarno na białym to często nie widzi, ze trzeba interweniować, a co dopiero gdyby miał samodzielnie nabierać podejrzenia. Poza tym szybka interwencja byłaby na pewno znakiem ostrzegawczym dla wielu rodziców, przecież nie pozabieraja dzieci , bo niby gdzie?

Odpowiedz z cytatem
Post projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie 
ale przecież projekt zakłada, że pracownik socjalny może odebrać dziecko w sytuacji zagrożenia jego zdrowia czy życia; zbyt często słyszy się o malenkich dzieciach, którymi "opiekują" się pijani do nieprzytomności rodzice; albo o kilkulatkach zamknietych w domu na klucz, bo mamusia wyszła na chwilę i nie ma jej już trzeci dzień; czy to nie są sytuacje uzasadniające wprowadzenie zmian w prawie? :roll:

Odpowiedz z cytatem
Myśloę, ze jak do tego dojdzie to powinny być jakieś obwarowania proceduralne, ponieważ wielu pracowników socjalnych nie ma wystarczającej wiedzy chociażby z dziedziny psychologii i może nie zdawać sobie sprawy ile krzywdy może wyrz ądzić przez nieprzemyślną decyzję.

Odpowiedz z cytatem
Znowu zostanie stworzona ustawa, którą jak zwykle przegniemy w jedną albo w druga stronę. Myślę, że w tym wszystkim trzeba trochę zdrowego rozsądku a tego niestety ustawodwacom brakuje. Krzyku będzie dużo i jak zwykle nic z tego nie wyniknie a dzieci i tak będą cierpiały. Problem ustawy to nie tylko problem odbierania dzieci, nalezałoby się zastanowić co dalej, jak pracować z rodziną, żeby nie dochodziło do takich sytuacji.

Odpowiedz z cytatem
Z tym, że warto "coś" zmienić w sprawie dzieci z rodzin z przemocą i alkoholem wiemy chyba wszyscy. Albo jako pracownicy albo jako sąsiedzi czy członkowie bliższej i dalszej rodziny.

Pytanie, czy tak idiotycznie i niejasno sformułowane przepisy pozwolą dziecioakom zachować (na ile to możliwe) rodziny, miłość, pocucie wpływu na własny los. Nie zgadzam się na wprowadzanie psychozy pt. odbiorą mi dziecko za byle co. Stwórzmy taką uastwę w której pracownik socjalny będzie mógł wykonać wiele innych, wcześniejszych i bardziej rozsądnych kroków.

Zaprotestowałam na: http://www.rp.pl/artykul/9133,436729_Ziemkiewicz__Ratujmy_dzieci__4_.html

Odpowiedz z cytatem
TO ja zapraszam rządzących do obejrzenia filmu "Raport Mniejszości"

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2