SzukajFAQUżytkownicyGrupyPlikiZaloguj
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie 
Projekt Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy, czyli czy pracownik socjalny może odebrać dziecko?
W skrócie Projekt zakłada, że dziecko może być odebrane rodzicom, jeśli pracownik socjalny nabierze [u]podejrzenia[/u], że w rodzinie dochodzi bądź[u] może dojść [/u]w przyszłości do jakiejś formy przemocy wobec dziecka.
Co o tym myślicie???

Ostatnio zmieniony przez Monika dnia Sob Mar 06, 2010 7:56 am, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Nie znam tej ustawy szczerze mówiąc...znaczy,że pracownik socjalny będzie pełnił funkcję kuratora sądowego?

Odpowiedz z cytatem
Przy odpowiedzialnym pracowniku socjalnym to może być dobre ale czy wszyscy są odpowiedzialni i nie działają pod wpływem emocji????

Odpowiedz z cytatem
Przy odpowiedzialnym pracowniku socjalnym to może być dobre ale czy wszyscy są odpowiedzialni i nie działają pod wpływem emocji????

Odpowiedz z cytatem
Ba, nie tylko kuratora, także sędziego :)
Na szczęście moje dzieci dorastają, bo trochę się boję, czy nie podpadam pod jakiś paragraf ...

Odpowiedz z cytatem
Słyszałam o tej ustawie. Mnie osobiście nieco to niepokoi. Jeśli pracownik socjalny jest kompetentny, to ok, ale wydaje mi sie ona potencjalnym źródłem tylu patologii i nieprawidłowości, że zastanowiłabym sie nad tym, czy jest sens wprowadzania takich uprawnień.

Odpowiedz z cytatem
To tak jakby psychologom dać uprawnienia wypisywania prozacu....tylko po co?

Odpowiedz z cytatem
co ciekawe definicje rzeczonej przemocy są[b] dość nieścisłe[/b], przemoc psychiczna bowiem to według ministerstwa między innymi zawstydzenie, narzucanie własnych poglądów, ciągłe krytykowanie, kontrolowanie, ograniczanie kontaktów.
Moja mama narzucała mi swoje zdanie jak chciałam w podstawówce na imprezy chodzić ....

Ostatnio zmieniony przez Monika dnia Sob Mar 06, 2010 8:16 am, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz z cytatem
ja bym chciała mieć uprawnienia wypisywania prozacu :shock: :D

Odpowiedz z cytatem
taaak? ;) uważam,że to co przeznaczone dla kuratora niech tam zostanie.Nie widzę powodu by mnożyć osoby uprawnione do podejmowania tak ważnych decyzji

Odpowiedz z cytatem
czy byłeś ofiarą przemocy/stosujesz przemoc (w świetle projektu nowej ustawy)???

Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
Bardzo dlugo nalezy badac sprawe,zanim podejmie sie takie drastyczne decyzje

Odpowiedz z cytatem
Post Z drugiej 
należy stworzyć szybką drogę prawną odbierania dzieci w wypadku przemocy; śmiertelne ofiary rodzicielskich praktyk w naszym kraju zdarzają sie o wiele za często

Odpowiedz z cytatem
Definicja przemocy jest rzeczywiście nieostra, może warto byłoby dookreślić intencje osoby, która domniemaną przemoc stosuje. Wiadomo, że jeśli matka krytykuje swoje dziecko, w imię jego dobra, nie działa z zamiarem skrzywdzenia go. Jeśli natomiast krytyka przeradza się w krytykanctwo i ma na celu głównie poniżenie dziecka - sprawa wygląda zupełnie inaczej.
Definicja przemocy mówi, że są to takie działania, które:
- są zamierzone, intencjonalne
- przemocnik działa z zamiarem skrzywdzenia swojej ofiary
- narusza prawa osobiste ofiary
- działanie wywołuje cierpienie ofiary.
Ustawodawcy powinni wziąć to pod uwagę.
Zastanawiam się tylko, w jaki sposób pracownicy socjalni będą to rozpoznawać :roll:
No i tu kolejna sprawa, uważam, że przygotowanie naszych pracowników socjalnych jest niewystarczające do podejmowania tak trudnych decyzji. Ile kosztowałoby wyszkolenie ich? I na ile byłoby skuteczne?
Wątpliwości w tej sprawie jest znacznie więcej...
Niewątpliwie jednak nad ustawą trzeba pracować.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny