SzukajFAQUżytkownicyGrupyPlikiZaloguj
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Seks przedmałżeński
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Seks przedmałżeński 
Coraz więcej młodzieży uprawia seks i to coraz wcześniej. Stało się to jak kupowanie bułeczek z samego rana albo codzienny jogging. Interesuje mnie wasze zdanie na temat seksu przedmałżeńskiego. Dla niektórych to pytanie z zakresu prehistorii, dla innych bardzo niewygodny temat a jeszcze inni uważają, ze powinniśmy wrócić do takiego myślenia, że jak seks to tylko w małżeństwie. Co wy na to?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Jetem 
za seksem w małżeństwie, ale to dlatego że jestem katoliczką

Odpowiedz z cytatem
mysle ,ze to zalezy od kondycji psychicznej,i dojrzalosci.Ja jestem za tym zeby sie dobrze poznac,szybki numerek moze pozostawic traume

Odpowiedz z cytatem
już bardziej NIE :!: za seksem w młodych latach - gimnazjum czy szkoła średnia szkoda, bo nie ma o czym marzyć i zdrowie może szwankować

Odpowiedz z cytatem
całe nieszczęście polega na tym że myli się seks z miłością, a to są dwie zupełnie różne sprawy

Odpowiedz z cytatem
Coraz więcej soób dorosłych mówi, ze seks powinien być zarezerwowany dla młżeństwa. Dlaczego więc tak mało się mówi na ten temat? Czy to oznacza, że się boimy , że nie wygramy z mediami albo uznają nas za dinozaury?

Odpowiedz z cytatem
Podobno każdy wybiera takie działanie, jakie jest dla niego najlepsze. Jednak im mniej lat, tym więcej pewności siebie i nieomylności swoich wyborów. Z gotowością ponoszenia konsekwencji swoich wyborów jest natomiast odwrotnie - wzrasta z wiekiem. I dlatego im młodszy "użytkownik" seksu, tym bardziej proponowałbym "szklankę wody zamiast".
Granica typu "małżeństwo" lub choćby pełnoletniość bardzo pomaga, ale nie uważam jej za rozstrzygającą. Małżeństwa rozpadają się coraz łatwiej, nie stanowią już więzi na całe życie. Słabnie presja społeczna na utrzymywanie nieudanego małżeństwa. Pobierają się czasem bardzo niedojrzali emocjonalnie i społecznie ludzie. Przy niedojrzałości do związku małżeństwa przezywają takie same kłopoty, jak związki seksualne małolatów. W tych sytuacjach seks przedmałżeński i małżeński może być równie bezsensowny.

Odpowiedz z cytatem
Nie oburza mnie seks przedmałżeński. Myślę, że powinna byc to byc decyzja dwojga ludzi z wzięciem odpowiedzialności za wszelkie konsekwencje jakie się z tym wiążom. Jednak gdy uprawiają seks jeszcze dzieci to już jest zdecydowanie nie do przyjęcia!!!

Odpowiedz z cytatem
Co wy takie nieżyciowe? Dzieci się rodzą przed slubem a czasem rozmyślnie BEZ Ślubu, z potrzeby., a wy do zaspokjenia potrzeby biologicznej wysyłacie ludzi do ołtarza. A potem mają od zawsze "kryzys małżeński" i zawracają głowę interwentom.

Odpowiedz z cytatem
Nie widzę przeszód przed seksem przedmałżeńskim, oczywiście przy dojrzałości partnerów.
Nie każdy planuje ślub w swoim życiu, a chcąc mieć dziecko ze swoją druga połówką - nie musi od razu się żenić czy wychodzić za mąż. Rodzine można stworzyć także bez formalizowania związk.
Jeżeli chodzi o religię to każda, osoba odnosi to do własnego sumienia.
W żadnym wypadku seks w młodym wieku gimnazjum czy średnia - bardzo często zamyka lub ogranicza drogę ciekawego wejścia do życia rodzinnego. :!: :!: :!:

Odpowiedz z cytatem
Jeśli ktoś nie ma prawa jazdy - nie powinien jeźdźić. Jeśli ktoś nie umie pływać - nie powinien rzucać się na głęboką wodę. Jeśli ktoś nie ma wiedzy na temat swojego ciała, nie umie ponieść konsekwencji swojego zachowania, nie wie, jaki to ma wpływ na jego bycie z drugim człowiekiem - to (niezależnie od tego ile ma lat) nie powinien się brać za kochanie się.

Pytanie oczywiście - na ile licealista potrafi realnie ocenić swoje "umiejętności" w zakresie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Myślę, że dużo złego robią i media i nasze podejście do seksu. Jeśli sprowadzamy go tylko do potrzeby biologicznej, to nic dziwnego, że ludzie starają się ją jak najszybciej zaspokoić. Potrzeby biologiczne nie wymagają za dużo myślenie: jestem głodny - jem, jestem spragniony - piję, czuję parcie na pęcherz - sikam. Idąc tropem tej logiki - mam potrzebę seksualną - załatwiam ją.

Odpowiedz z cytatem
Z tym dzieje sie tak jak z inicjacja alkoholowa, tytoniowa - chca sprobowac, bo (blizej nieokresleni) wszyscy tak robia. Tylko nie widzą, że konsekwencje są bardziej złożone.
To tez wynika z tego, ze dzieci nie rozmawiaja o TYCH sprawach ze swoimi rodzicami, maja tylko telewizje i internet. A jaki tam jest przekaz wszyscy widzimy!!!

Odpowiedz z cytatem
[quote="hela"]już bardziej NIE :!: za seksem w młodych latach - gimnazjum czy szkoła średnia szkoda, bo nie ma o czym marzyć i zdrowie może szwankować[/quote]

Zdrowie może szwankować?
Słyszałam, że by spalić taką samą ilość kalorii trzeba intensywnie ćwiczyć okolo 1 h na siłowni lub wspólżyć? Co jest przyjemniejsze?

Odpowiedz z cytatem
nic dziwnego że młodzież tak chętnie zaczyna się sexić.. przypomnijcie sobie siebie, jak to było dawno dawno temu... :twisted: :twisted:

Odpowiedz z cytatem
kochałem się z dziewczyną, czy kochałem się "przy pomocy dziewczyny"?
co za egoizm kiedy załtawiam SWOJE potrzeby przy pomocy drugiego człowiek!!!

albo jestem egoistą i biorę, co mi potrzeba, kiedy mi potrzeba...
albo biorę i jednocześnie daję z pełną odpowiedzialnością za spotkanie z drugim człowiekiem!!!
No właśnie, co to znaczy spotkac się z drugi człowiekiem???
Co to znaczy być z drugim człowiekiem??
nie ważne czy w restauracji na obiedzie czy w łózku po kolacji...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny